Vi har et begrenset antall antikvariske hefter til salgs fra årgangene før 2005. Ta kontakt med NALs bibliotek.
Denne nettsiden presenterer et lite utvalg av innholdet i Arkitektur N. Artikler på nett blir markert som klikkbare i innholdsfortegnelsen etterhvert som de evt. legges ut. Resten av innholdet er på papir. Enkelte utgaver ligger også på NB.no.
Arkitektur N kommer ut 6 ganger pr. år. Hver utgave inneholder ca. 120 sider presentasjoner av og diskusjoner om arkitekturen i Norge.
Pris abonnement: Norge 1140,- utenfor Norge 1300,-
Denne nettsiden presenterer et lite utvalg av innholdet i Arkitektur N. Artikler på nett blir markert som klikkbare i innholdsfortegnelsen etterhvert som de evt. legges ut. Resten av innholdet er på papir.
Team: Det nye regjeringsbygget
Redaktører for nr. 1-1959 var Odd-Stein Anderssen. Redaksjonen bestod av Marianne Mjøsen (red.sek.) Per Cappelen, Preben Krag, og Olav Stoud Platou.
- Side Innhold
- 2 Det nye regjeringsbygget
- 6 Bygg for regjeringskontorer
- 17 En ny betongteknikk
- 19 Kunst i betong
- 23 Dekorasjonene i regjeringsbygget
- 1 Tillegget: Ungrenessansen
- 2 Tillegget: Renessansens utbredelse
- 3 Tillegget: Leone Battista Alberti
- 4 Tillegget: Skal det være en triumfbue?
- Annonser fra leverandører til Regjeringsbygget